Hoványi Márton
Dr. Hoványi Márton az Kútraszállás mesterkurzusának vezetője, a MűGond társalapítója. 2017-ben szerzett Ph.D. fokozatot összehasonlító irodalomtudományból az ELTE BTK-n, a PPKE HTK-n jelenleg doktorjelölt katolikus teológusként. Az MTA BTK tudományos segédmunkatársaként (2013–16), vendégkutatóként a K.U. Leuvenen (2012), az Oxfordi Egyetemen (2015) és a Yale Egyetemen (2018–19) dolgozott, jelenleg egyetemi adjunktus az ELTE TÓK-on. 2020-ban A nagy Dekameron-olvasás, 2021-ben a Dante Isteni színjátékáról szóló Digita' Commedia, 2022-ben pedig az Ulysses-küldetés vezetője volt.
Bővebben
Varga Dániel
Varga Dániel egyiptológus, muzeológus, 2017-től a Szépművészeti Múzeum Egyiptomi Gyűjteményének munkatársa, 2018-tól a thébai régészeti misszió South Khokha Projectjének tagja. Kutatási területe elsősorban a késő egyiptomi vallás és istenkultuszok, valamint a különböző szent tájak teológiai hagyományai. Fontos küldetésnek tartja mind a magyar egyiptológia nemzetközi szinten való képviselését, mind az óegyiptomi kultúra szélesebb körben való megismertetését idehaza. A József és testvérei tetralógia egyik extra előadójaként a műben (és a bibliai József-történetben) fellelhető egyiptomi motívumok bemutatásával és azok értelmezésével foglalkozik.
Mona Dániel
Mona Dániel zenetörténész szereti a klasszikus zenét, és minden erejével azon dolgozik, hogy ezt a zeneszeretetet mások is megismerjék, átérezzék. Igen, ez is egy foglalkozás. A Liszt-kukacok Akadémiája és a Magyar Állami Operaház műsorvezetőjeként, a Budapesti Filharmóniai Társaság koncertjeinek házigazdájaként és KameraZene című videósorozatának arcaként is arra törekszik, hogy hidat építsen a közönség és a „komoly” zene közti képzeletbeli szakadék fölé. Külön öröm számára, amikor más művészeti ágak élvezetéhez kapcsolódik a zene, hiszen ebből is látszik, hogy a zene a történelmünk és a mindennapi életünk szerves része. A MűGond rendszeres extra előadójaként most a József és testvérei zenei vonatkozásairól tart előadást.
Nagy Fruzsina
Dr. Nagy Fruzsina a MűGond társalapítója. Az SZTE BTK-n 2020-ban szerzett Ph.D. fokozatot összehasonlító irodalomtudományból. Korábban az SZTE BTK-n volt óraadó oktató, jelenleg az ELTE-n irodalomtudományi és az EHE-n retorikai tárgyú kurzusokat vezet. Kutatási területe az irodalom és a képzőművészet kapcsolata, azon belül kitüntetetten az angol romantika irodalmának és képzőművészetének (Turner, Blake, Shelley) keret- és parergonelméleti sajátosságai.
Bővebben
Imre Sándor
Imre Sándor villamosmérnök a BME tanszékvezető egyetemi tanára, az MTA levelező tagja. Szakterülete a vezetéknélküli és mobil hálózatok, valamint a kvantuminformatika és kommunikáció. A Digita' Commedia egyik előadója volt 2021-ben. A Kútraszállás extra előadásainak egyikét vállalva, arra keresi a választ, hogy a természettudományok hogyan jelennek meg Thomas Mann nagyregényében. Mi az, ami tudománytörténeti jelentőségű a József és testvéreiben? Vigyázat, nem csak mérnököknek!
Fráter Erzsébet
Fráter Erzsébet biológus, botanikus, 1998 óta az Ökológiai Kutatóközpont munkatársaként a vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert Növényrendszertani gyűjteményének kurátora. Botanikusként több kontinens sok vidékén megfordult már, elsősorban ázsiai országokban, úti tapasztalatait írásaiban is felhasználja. 1985 óta publikál botanikai, kertészeti és kultúrtörténeti témákban. Legismertebb munkái, a Biblia növényei és a Biblia ételei (2017 és 2020; Scolar Kiadó) kapcsán sokat foglalkozott József történetében szereplő növényekkel, ételekkel is, ezért vállalkozik a kútraszállásra.