Dr. habil. Hoványi Márton
Az Antik metaverzum kurzus vezetője, a MűGond társalapítója. 2017-ben szerzett Ph.D. fokozatot, majd 2024-be habilitált összehasonlító irodalom- és kultúratudományból az ELTE BTK-n, a PPKE HTK-n jelenleg doktorjelölt katolikus teológusként. Vendégkutatóként a K.U. Leuvenen, az Oxfordi Egyetemen és a Yale Egyetemen dolgozott, jelenleg egyetemi docens az ELTE-n. Ebben a kurzusban Narcussus mítoszával foglalkozó ovidiusi szöveg értelmezésébe, valamint e történet műalkotásban való megjelenítésének értelmezésébe vezeti be a hallgatókat.
Bővebben
Dr. Unoka Zsolt Szabolcs
A Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikájának igazgató helyettese és a Pszichoterápiás osztály főorvosa. A Semmelweis Egyetemen Általános Orvosi Karán orvosi diplomát, majd a Mentális Egészség doktori iskolájában PhD-t, az ELTE Filozófia szakán filozófus diplomát szerzett. A pszichoterápián belül pszichoanalitikus, kognitív-viselkedés terápiás és sématerápiás képzettsége van.
Az Antik metaverzum II. kurzusban a nárcizmusról tart előadást.
Bővebben
Szűts Melinda
Szűts Melinda színháztörténész, színházi rendező, kommunikációs tréner. Diplomáit az ELTE angol és film szakjain, illetve a Galway-i Egyetemen (színháztudomány PhD) szerezte. 2017 óta oktat egyetemi kurzusokat angol nyelven, elsősorban színháztörténet, színház- és drámaelmélet, rendezés és dramaturgia területeken. Melinda elsősorban mozgásszínházzal, költői és zenés darabokkal foglalkozik, illetve tart workshopokat ezen témákban. 2023 óta tart kommunikációs tréningeket, alkalmazott színházi módszerekkel.
Bővebben
Becze Szilvia
Szerkesztő-műsorvezető, zenész, újságíró. Élő zenei műsorok, művészportrék, gyermek- és ifjúsági műsorok szerkesztő-műsorvezetője a Bartók rádióban, valamint a Magyar Állami Operaház, a Müpa, a Filharmónia Magyarország, és sok más zenei- és kulturális intézmény koncertjeinek és rendezvényeinek műsorvezetője-háziasszonya. Zenés mesekönyvek, és életrajzi kötetek írója, kulturális és életrajzi témájú cikkek szerzője. Ebben a kurzusban Benjamin Britten Ovidius 6 Metamorphosesének Narcissus tételéről beszélget Káli-Fonyódi Fruzsina oboaművésszel.
Káli-Fonyódi Fruzsina
Oboaművész, a Magyar Állami Operaház I. oboa szólistája 2012 óta. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett oboaművész diplomát, tudását mesterkurzusokon fejlesztette. Számos hazai és nemzetközi versenyen szerepelt és szerzett díjat; 2011-ben Junior Príma Díjat kapott. Az Antik metaverzum II-ben Ovidius 6 Metamorphosesének Narcissus tételéről beszélget Becze Szilviával.
Winklár András
Oboista; Fóris István, Dienes Gábor és Káli-Fonyódi Fruzsina tanítványa. 2020 óta a budapesti Zeneakadémia, avagy a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem mesterképzését végző diákja. A 2024-es ulmi Duna Fesztivál nemzetközi oboaversenyén második helyezést nyert el. A közeljövőben a Miskolci Szimfonikus Zenekarral dolgozik együtt. Ebben a kurzusban Benjamin Britten Ovidius 6 Metamorphosesének Narcissus tételét mutatja be oboán.